Евро 2024: Англия - Словакия 2:1 /първо продължение/

Балкан надви Берое след трилър в Стара Загора

Отборът на Балкан записа драматична втора победа от началото на сезона в НБЛ. Възпитаниците на Тони Дечев се наложиха със само една точка при гостуването си на Берое в Стара Загора, печелейки го с крайното 86:85 (26:25, 16:21, 21:18, 23:21) в дерби от петия кръг на мъжкия баскетболен елит.

Това е втори последователен успех за шампионите на местна почва, които преди седмица надиграха и Левски с 89:64. По този начин Балкан се изкачва до шестото място във временното класиране с баланс от 2 победи и 2 загуби, докато тимът на Берое е четвърти с актив от 2-3.

Двубоят бе равностоен от първата до последната минута, като домакините от Стара Загора успяха да спрат всеки опит на ботевградчани да се измъкнат напред в резултата. Интригата се запази до последните минути от финалната четвърт, в които Берое бе много близо до това да се поздрави с успех, след като Александър Тодорович и Корнелиъс Хъдсън на няколко пъти извеждаха Берое напред с точка.

Балкан обаче съумя да запази хладнокръвие и да отмъкне победата, благодарение на успешен пробив на гръцкия гард Никос Дипларос 28 секунди преди края на мача, като това се оказа и последнонто успешно нападение в срещата за крайното 85:86 в полза на ботевградчани.

Мануел Суарес се превърна в топреализатор за победителите с 25 точки и 5 борби. Капитанът Димитър Димитров приключи с 18 точки, 7 борби и 6 асистенции, Калвин Годфри реализира 13 точки от пейката, а Никос Дипларос финишира с 11 точки и 8 асистенции, включително и победния кош в мача.

Корнелиъс Хъдсън поведе колоната за домакините с 19 точки и 8 борби. Дариъс Хол реализира още 14 точки, Тарекей Идоджи се разписа с 13 точки, а Ерик Димитров приключи с 12 от пейката.