Марица (Пловдив) победи ЦСКА в повторение на финала от миналия сезон

Марица (Пловдив) победи категорично тима на ЦСКА с 3:0 (25:15, 25:15, 25:17) като домакин в среща от втория кръг на Националната волейболна лига за жени.

Двубоят в зала „Сила“ пред 280 зрители и бе повторение на финала в НВЛ от миналия сезон, в който пловдивчанки спечелиха 8-ата си поредна титла.

Възпитаничките на Борислав Крачанов доминираха на полето през целия мач и заслужено стигнаха до успеха, който бе втори пореден за тях от началото на новата кампания.

27 Демакс лига: Марица (Пловдив) - ЦСКА 3:0 🏐

Първият гейм започна равностойно, а при 14:11 Марица успя да дръпне с три точки в двубоя, а гостенките намалиха до точка преднината на шампионките – 16:15, но до края на гейма Марица не даде нито точка на ЦСКА, печелейки първата част с 25:15 след ас на Мария Кривошийска.

Марица започна вихрено втория гейм и поведе с 9:5 и точки старши-треньорът на ЦСКА Юлия Иванов поиска прекъсване, стигна се до 16:9, а геймът приключи след ас на Лора Славчева за 25:15.

В третата част шампионките дръпнаха с 8:3, стигна се до 16:9, а след успешна атака на Виктория Коева за 25:17 маричанки спечелиха двубоя.

Най-резултатни за Марица станаха Добрина Христоскова и Мария Кривошийска с по 15 точки, а с 11 се отчете Ива Дудова.

За ЦСКА най-резултатна стана Виктория Димитрова с 8 точки.

Историческо! Хектор със страхотен обрат срещу Марица 2022 и първа победа в елита

С успеха Марица (Пловдив) излезе еднолично на върха във временното класиране с 6 точки след две победи от два мача.

Докато ЦСКА регистрира първо поражение през сезона и дели втората позиция в подреждането с отбора на Хектор (София), който по-рано днес победи Марица 2022 с 3:2 като гост.

Снимки: Startphoto.bg