Историческо! Хектор със страхотен обрат срещу Марица 2022 и първа победа в елита

Отборът на Хектор (София) записа първа победа в женската волейболна “Демакс лига”.

Пълните дебютатки в елита се наложиха като гост над Марица 2022 (Пловдив) с 3:2 (18:25, 23:25, 25:15, 25:16, 17:15) в мач от 2-ия кръг.

24 Демакс лига: Марица 2022 (Пловдив) - Хектор (София) 2:3 🏐

Двубоят се игра пред 120 зрители в зала “Сила” в Пловдив.

Това бе първи успех за тима на Хектор, след като в първия си двубой загуби от Левски София с 2:3.

Гостите от София успяха да направят впечатляващ обрат, след като губеха с 0:2.

Срещата стартира под диктовката на гостуващия тим (5:2 и 7:3), впоследствие обаче бяха настигнати от съперника. До края волейболистките на Петя Стаматова бяха доминиращи и поведоха в мача.

Във втората част играта бе на амплитуди, но в крайна сметка Марица 2022 увеличи аванса си.

Това мобилизира състезателките на Хектор, които бяха хегемон в следващите два гейма и резултатът бе изравнен.

Мачът влезе в тайбрек, в който зрителите станах свидетели на размяна на роли. Столичанки стигнаха първи до мачбол (14:13), но не успяха да го отразят. Това се случи малко по-късно (17:15) и момичетата на Кристиан Михайлов се поздравиха с крайния успех.

Във временното класиране тимът на Хектор е на трето място с 3 точки от два мача.

Вторият тим на Марица е на предпоследното седмо място с две загуби.

СНИМКИ: startphoto.bg