Отборът на Страхил Попов дочака първа победа

Юмраниеспор най-после постигна първия си успех от началото на сезона в Турция. Отборът на Страхил Попов се наложи с 3:1 над Аланияспор в среща от 13-ия кръг, но продължава да е на дъното в класирането с едва 6 точки. Попов започна като титуляр в трети пореден двубой и остави добри впечатления с изявите си.

Домакините заложиха на директен футбол и този подход им донесе успех. В 13-ата минута гол на Бел Дурел Авуну беше отменен, но в 21-ата Умут Найир откри резултата след асистенция на Йонатан Дел Вале. В края на първата част Юмраниеспор удвои аванса си благодарение на Жералдо.

В 56-ата минута Уилсон Едуардо върна едно попадение, но четвърт час по-късно отново Найир беше точен и вдъхна спокойствие на домакините.

Загубата е пета за Аланияспор. В класирането тимът се намира на 10-о място с актив от 16 точки.

В друг мач от кръга Касъмпаша и Анкарагюджю завършиха наравно - 1:1. За домакините се разписа резервата Фоде Койта в 58-ата минута. Малко преди това бившата звезда на ЦСКА - София Али Соу вкара гола за Анкарагюджю, но той беше отменен заради засада. Равенството на столичани донесе Анастасиос хаджийованис в 85-ата минута.

Анкарагюджю е 14-и в подреждането с 12 точки, а Касъмпаша заема 11-ата позиция с 14 пункта.