Борусия (М) остави Щутгарт в опасната зона

Борусия (Мьонхенгладбах) победи с 3:1 гостуващия Щутгарт в откриващия двубой от 13-ия кръг на Бундеслигата. Йонас Хофман, Маркюс Тюрам и резервата Патрик Херман вкараха головете за отбора на Даниел Фарке, а за Щутгарт се разписа Тиаго Томаш

Преди почивката домакините бяха по-добрият отбор и бързо напипаха слабостите в защитата на Щутгарт. Още в 4-ата минута Аласан Плеа центрира към Йонас Хофман и той откри резултата с мощен шут, който не остави време за реакция на Флориан Мюлер. "Швабите" можеха бързо да изравнят, но гредата спаси Борусия. В средата на полувремето Рами Бенсебаини удари без топка противников футболисти, но се размина само с жълт картон.

Борусия удвои преднината си в 25-ата минута, когато перфектна скоростна атака на "жребчетата" завърши с гол на Маркюс Тюрам. Подаването  отново достави Плеа, а Тюрам нямаше проблеми да прати топката в мрежата. Щутгарт обаче бързо върна интригата. След поредния пробив на левия бек Борна Соса Тиаго Томаш технично се обърна в наказателното поле и с прецизен удар матира Тобиас Зипел - 1:2.

През втората част домакините действаха по-предпазливо и разчитаха на контраатаки. Щутгарт опита да наложи натиск, но не стигаше до голови положения. Шанс за изравнителен гол се появи чак в 83-ата минута, но Зипел показа класа и по великолепен начин отрази изстрела на Сехру Гираси. В добавеното време появилият се секунди по-рано Патрик Херман реши всичко с трети гол за тима от Мьонхенгладбах.

В класирането Борусия се придвижи с цели пет позиции напред и вече е на 7-ото място с 19 точки, колкото има и РБ Лайпциг. Щутгарт е непосредствено над зоната на изпадащите с 11 точки.

Снимки: Gettyimages