Нов луд мач на Унион върна тима на върха за сметка на Байерн

Сензационният ход на Унион (Берлин) в Бундеслигата продължи с нов успех, който върна отбора на върха. С победен гол чак в седмата минута на добавеното време столичани надвиха Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:1 у дома и свалиха Байерн (Мюнхен) от първата позиция. Данильо Дюки донесе победатата, хвърляйки в еуфория “Старото лесничейство”. Това е осми успех за тима от 12 мача, като никой друг няма толкова много.

Отделно други два гола на Унион не бяха зачетени, а на отбора му се наложи и да прави обрат.

В 29-ата Рани Кедира шутира и топката се отклони в тялото на Шералдо Бекер, след което влетя в мрежата на Гладбах. Последва обаче намеса на ВАР, като се видя, че нападателят на “железните” си е послужил с ръка, заради което попадението не беше признато.

Четири минути по-късно Борусия излезе напред в резултата, след като Нико Елведи беше точен с глава слец центриране от корнер.

В 35-ата гостите за малко да реализират още един гол.

След почивката обаче Унион заигра по-силно и към края на мача това даде резултат. В 79-ата Кевин Беренс изравни след грешка на вратаря Тобиас Зипел, което още повече надъха домакините.

Те се зарадваха бурно в 87-ата, когато капитанът Кристофър Тримел насочи топката във вратата, но се оказа, че е бил в засада, заради което голът не беше зачетен.

Последва дълго добавено време и буквално в последните му секунди Дуки все пак реализира за 2:1.

Гостите остават далеч назад в класирането със само четири победи досега.