Академик Пловдив се справи с Шумен и записа първи успех от началото на сезона

Академик Пловдив достигна до първи успех за сезона, след като се наложи с 91:66 (22:18, 19:20, 29:17, 21:11) над Шумен като домакин в мач от петия кръг на НБЛ. До този момент пловдивчани имаха 4 загуби в сметката си, а Шумен с баланс 1-4.

Първият домакински мач за селекцията на Йордан Янков започна с лека преднина за тях, а за 10 минути те си осигуриха скромен аванс от 4 точки, но до почивката позволиха той да падне до 3 точки. След паузата баскетболистите от Пловдив наложиха своето темпо и увеличиха преднината си с още 12 точки. Те продължиха добрите си изяви и през последната четвърт, а гостите не успяха да намерят противодействие срещу тях.

Васил Бачев вкара 25 точки за Академик Пловдив, Томислав Минков завърши с дабъл-дабъл – 18 точки и 10 борби, а по 12 точки добавиха Александър Милов и Кръстан Кръстанов.

За Шумен Майк Адеунми вкара 19 точки, а Адриян Секулов се разписа с дабъл-дабъл – 14 точки и 10 борби.