Бенфика вкара достатъчно, за да измести ПСЖ

Бенфика успя да завърши на първо място в група H по изключително драматичен начин. Португалците спечелиха с 6:1 гостуването си на Макаби (Хайфа) и успяха да изпреварят Пари Сен Жермен. Двата отбора завършиха с равен брой точки и с еднаква голова разлика, но "орлите" са отбелязали повече голове на чужд терен и това ги качи на върха.

На почивката не изглеждаше, че ще се стигне до подобно развитие, тъй като резултатът бе 1:1. Гонсало Рамос откри резултата в полза на гостите в 20-ата минута, а Тярон Чери изравни от дузпа шест минути по-късно. Бенфика имаше леко предимство през първата част, но домакините създаваха проблеми на тима на Роджер Шмит.

Петър Муса, който влезе на мястото на голмайстора Рамос още в 32-ата минута, изведе Бенфика напред в 59-ата минута. Алехандро Грималдо отбеляза следващото попадение 10 минути по-късно след удар от фал. Победителят в мача вече бе ясен, но португалците играеха за голова разлика.

Рафа Силва направи резултата 1:4 в 73-ата минута. Бенфика имаше тотален контрол, но чакаше развитието на мача в Торино. Влезлият като резерва Енрике Араухо се разписа две минути преди края. Попадението означаваше, че "орлите" вкарват пет гола като гост в Шампионската лига за първи път в историята си.

В 92-ата минута Жоао Марио се разписа с удар от далечна дистанция и Бенфика изравни ПСЖ по голова разлика. Това попадение се оказа решително и донесе на португалците първото място в групата.