Спортист Своге не остави шансове на ЦСКА -2

Спортист записа четвърта поредна победа в регион Запад на ББЛ А група, след като надви убедително ЦСКА -2 с 91:53 в първия мач за деня.

Баскетболистите на Емил Горанов започнаха много силно мача и след десет минути игра водеха с 29:12. Вторият период бе доста по-равностоен, но на почивката те отново имаха солиден аванс – 44:29. Малко след паузата обаче отборът от Своге отново започна да увеличава преднината си и преди последната четвърт се откъсна със 73:42, като до края нямаше проблем да спечели още по-убедително. Най-голямото предимство на тима бе в подкошието, където той вкара близо двойно повече от точките си – 46 срещу 24.

Дамян Стоянов бе най-резултатен за успеха с 16 точки. По 13 имат Иван Павлов и Борис Матраков (8 борби), Петър Загоров вкара 12, с 10 е Джими Хънт.

За армейците Владимир Нанкински реализира 16 точки, по 10 добавиха Мартин Русев (9 борби и 7 асистенции) и Димитър Генов.