Барселона се сбогува с Шампионската лига с голов спектакъл

Барселона изигра последния си мач в Шампионската лига за този сезон. Каталунците спечелиха с 4:2 гостуването си на Виктория (Пилзен). Те завършиха на третото място в група С и пролетта ще участват в Лига Европа, а чехите останаха последни без спечелена точка.

Каталунците загубиха шанс за класиране миналата седмица и това позволи на Чави да даде почивка на Роберт Левандовски и да даде шанс на някои играчи, които по-рядко попадат в състава. 19-годишният Пабло Торе направи дебют като титуляр. Той отбеляза гол за 4:2, но се контузи при попадението. С травма напусна терена и Франк Кесие.

Барса водеше с два гола на почивката. Маркос Алонсо откри резултата още в шестата минута. Той добута топката във вратата след удар на Ансу Фати. След доброто начало за гостите Виктория показа качествата си и създаде няколко добри положения. Малко преди почивката подаде отлично към Жорди Алба, а той намери Феран Торес, който удвои аванса на каталунците.

В началото на втората част Торе допусна втората си сериозна грешка в мача и този път тя бе наказана. Той избута Томаш Хори в наказателното поле, а потърпевшият бе точен от отсъдената дузпа. Феран Торес много бързо върна преднината от два гола на тима на Чави Ернандес. Той се разписа след двойно с Рафиня в 54-ата минута.

Хори също отбеляза втори гол и резултатът стана 2:3. Виктория тръгна в търсене на изравняване, но Торе вкара четвъри гол за Барселона след отлично подаване на Рафиня. Вечерта за младока обаче приключи и той напусна с контузия, като бе заменен от друг талант в лицето на Алваро Санс. До края остана време Ерик Жирка да удари греда.

Снимки: Imago