Салернитана шокира Лацио след кошмарно второ полувреме за „орлите“

Отборът на Салернитана осъществи обрат и записа шокиращ успех с 3:1 като гост на Лацио в двубой от 12-ия кръг на Серия "А". Това сложи край на серията на домакините от шест шампионатни мача без загуба, в които те не бяха допуснали нито един гол.

В 21-вата минута Фелипе Андерсон прати топката в противниковата мрежа, но при вдигнат флаг за засада. В 37-ата минута съотборникът му Педро Родригес също нямаше късмет, тъй като след негов шут по земя топката облиза далечната греда. Само четири минути по-късно обаче „орлите“ все пак поведоха в резултата. Тогава Луис Алберто пусна отличен извеждащ пас към Матия Дзакани, който пък прокара топката между краката на Луиджи Сепе за 1:0.

Втората част обаче се оказа кошмарна за римляните. Всичко започна още в 51-вата минута, когато бившият им играч Антонио Кандрева изравни с изкусен прехвърлящ удар. В 68-ата минута доскорошният защитник на Рома Федерико Фасио също ги наказа с мощен шут за пълния обрат в мача. Три минути по-късно Матиас Весино имаше чудесна възможност да възстанови равенството, но ударът му от чиста позиция се оказа неточен. Това беше вторият негов голям пропуск, като първият му беше веднага след почивката.

В следващата минута пък Сергей Милинкович-Савич си изкара жълт картон, заради който ще пропусне градското дерби в следващия кръг. Последният шамар за „бианкочелестите“ дойде в 78-ата минута, когато при контраатака Булай Диа се хвърли на шпагат, за да засече подаване на Домагой Брадарич и така оформи крайния резултат. В последните секунди на срещата се стигна до разправия между играчите на двата отбора, която завърши с три жълти картона.

Така Лацио остана на четвъртата позиция в класирането с 24 точки и по-добрата си голова разлика спрямо петия Интер, а Салернитана се изкачи на деветото място с 16 пункта след третата си победа в последните си четири мача.

Снимки: Gettyimages