Лацио си върна за унижението в Дания и взе преднина преди последния кръг

Лацио надви Мидтиланд с 2:1 като домакин в среща от петия кръг на група “F” на Лига Европа и направи важна крачка към продължаване напред. Преди този мач всичките четири отбора бяха с равен актив.

Освен всичко италианците имаха да си връщат на съперника за тежката загуба с 1:5 по-рано в надпреварата.

Бившият отбор на Божидар Краев обаче поведе с гол още в 8-ата минута, дело на Густав Исаксен. Римляните обаче успяха да стигнат до заслужен обрат след попадения на Сергей Милинкович-Савич в 36-ата и на Педро само две минути след появата му на терена - в 58-ата.

По един гол и на двата тима не беше зачетен заради засади, а отборите удариха и по една греда. Лацио имаше много повече положения, като само Фелипе Андерсон пропусна на два пъти сам срещу вратаря.

В другата среща съперници са Щурм (Грац) и Фейенорд.

За 1/8-финалите се класира само първият в крайното класиране, а вторият отива на допълнителен кръг на елиминации, равняващ се на 1/16-финал. Третият се прехвърля в Лигата на конференциите, а последният отпада.