Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 2:0

Лацио нанесе първа загуба на Аталанта

Лацио продължи отличната си форма и показа амбиции за влизане в топ 4. Отборът на Маурицио Сари нанесе първа загуба на Аталанта за този сезон, след като спечели с 2:0 гостуването си в Бергамо. Матия Дзакани откри резултата в десетата минута, а Фелипе Андерсон се разписа в 52-ата минута.

Римляните записаха пета победа в последните си шест мача в Серия А, като в тези шест срещи нямат допуснат гол, което се случва за втори път в историята на клуба. Те се изкачиха на трето място в класирането, на две точки зад лидера Наполи. "Орлите" спряха устрема на Аталанта, който записа най-добрия си старт след първите 10 кръга от 1961 г.

Лацио стартира агресивно от самото начало и поведе в десетата минута след отлична комбинация. Лацари изведе Педро, който намери Дзакани, за когото не беше проблем да прати топката в мрежата. Едва за втори път от началото на сезона Аталанта се оказа догонващ. Последния път изоставането им продължи едва четири минути.

Този път тимът на Гасперини не се справяше добре, наставникът им беснееше на скамейката. Аталанта изглеждаше объркан от отличната игра на съперника. Римляните бяха отлично организирани, ограничиха до минимум възможоностите на домакините да атакуват и се възползваха от своите шансове да поглеждат напред. Малко преди почивката те пропуснаха да поведат с два гола. Милинкович-Савич намери Весино, който стреля над вратата.

"Орлите" удвоиха преднита си в 52-ата минута, когато Фелипе Андерсон се възползва от подаване на Марушич. Аталанта така и не успяваше да натисне в търсене на гол, който да върне тима в мача. Чак към края домакините стигнаха до някои възможности, но не затрудниха вратаря на гостите. В последната минута Луис Муриел бе изгонен за втори жълт картон и увеличи разочарованието на "бергамаските".

Снимки: Imago