Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна 1:0

Оксер победи Аячо в битката на новаците

Оксер победи с 1:0 гостуващия Аячо в сблъсък в дъното на класирането във френската Лига 1.

Единственото попадениe в мача между двата отбора, които са новаци в елита, реализира Хамза Сахи още в осмата минута на срещата, когато беше точен със страхотен шут от голяма дистанция. Големият залог на срещата вдигна напрежението след почивката, когато и двата отбора получиха по един червен картон. В 56-ата минута Мбайе Нианг от тима на домакините бе изгонен, а шест минути след това и Седрик Авинел от Аячо бе отстранен от игра.

Останали с по десет души, двата отбора не намериха път към гола и така Оксер  запази аванса си. С победата си той събра 12 точки от първите си 13 мача и излезе на 15-о място в класирането. Аячо остава в зоната на изпадащите. Корсиканци са на 19-а позиция с 8 пункта.

Снимки: Imago