Тандемът Меси - Мбапе срази пореден съперник

Пари Сен Жермен не срещна трудности при гостуването си на Аячо в мач от 12-ия кръг на Лига 1 и се наложи с убедителното 3:0. Килиан Мбапе вкара два гола, а един добави Лионел Меси, като всеки от тях асистира към другия и затрите попадения. По този начин  отборът на Кристоф Галтие увеличи на 6 точки аванса си пред втория в класирането Лориен.

Аячо подобри формата си след слабото начало на сезона и загуби само един от предишните си 4 мача. Срещу ПСЖ тимът на Оливие Панталони се държа достойно, но не успя да избегне поражението и остана в зоната на изпадащите. Въпреки старанието си, домакините отправиха само един точен удар към вратата, пазена от Джанлуиджи Донарума

Карлос Солер замени наказания Неймар в стартовия състав на парижани, а шанс да започнат от първата минута получиха още Ренато Санчес и Норди Мукиеле. В началото гостите бяха разконцентрирани и позволиха на Мунаим Ел Идриси да стреля от добра позиция, но топката излезе в аут. Меси можеше да открие резултата от пряк свободен удар, при който кълбото рикошира в Мусити Око, но вратарят Бенжамин Лероа реагира навреме и съумя да избие.

В средата на полувремето Аячо направи няколко нелоши атаки, но те не завършиха с качествени изстрели. В 24-ата минута Меси изведе Мбапе и френският национал не сбърка. В 37-ата минута нападателят направи невероятен пропуск. Той получи перфектно подаване от Ашраф Хакими, който можеше и сам да нанесе удар, но прати топката в аут. Малко преди почивката Фабиан Руис също беше близо до гола.

Статистиката на даваше никакъв шанс на домакините, които загубиха всеки от 5-те мача през сезона, в които изоставаха на полувремето. В 48-ата минута Меси намери включилия се предни позиции Хуан Бернат, но Лероа спаси. Стражът на Аячо отрази и мощен шут на Ренато Санчес. Мбапе напомни за себе си с индивидуален рейд и силен удар, който обаче не попадна в очертанията на вратата.

Влизането на Витиня и Пабло Сарабия освежи играта на ПСЖ.  В 78-ата минута Мбапе даде гениален пас към Меси с пета, аржентинецът финтира Лероа и прати топката в мрежата. За първи път през сезона той вкара след пас на Мбапе.

В 82-ата минута двамата си размениха ролите. Меси проби през центъра и комбинира с Мбапе, който оформи крайното 3:0. Мбапе се разписа за 10-и път в първенството и изпревари на върха в листата на стрелците Неймар и Джонатан Дейвид. За Меси това беше девета асистенция през сезона и той е лидер по този показател в Лига 1.

Следващият мач на парижани в шампионата е домакинство на Троа, но преди това тимът на Галтие ще посрещне Макаби (Хайфа) в Шампионската лига.