Атлетико тръгна от ада към рая, но си остана в ада

Атлетико Мадрид преживя ново голямо разочарование в рамките на няколко дни тази седмица. След като в сряда тимът на Диего Симеоне пропусна дузпа в последната минута и отпадна от Шампионската лига заради 2:2 с Байер (Леверкузен), сега той загуби с 2:3 при визитата си на намиращия се в зоната на изпадащите Кадис в среща от Ла Лига. Столичани изоставаха с 0:2 до 85-ата минута, но успяха да изравнят и дори пропуснаха две положения за гол за 3:2. В края обаче те получиха трето попадение и останаха с празни ръце.

На всичко отгоре нападателят Алваро Мората получи контузия три седмици преди началото на Световното първенство.

Срещата не само завърши кошмарно за Атлети, но и започна по този начин, след като Тео Бонгонда вкара за Кадис още в първата минута.

Мората пък беше заменен принудително в 10-ата.

Гостите опитаха какво ли не да изравнят за 1:1, но в 81-вата допуснаха втори гол, след като точен беше Алекс Фернандес.

Жоао Феликс и Антоан Гризман, които се бяха появили след час игра, взеха нещата в свои ръце. В 85-ата португалецът направи впечатляваща странична ножица, при която Луис Ернандес от състава на домакините отклони топката в своята мрежа за 2:1.

В 89-ата Феликс вкара за 2:2 след асистенция на Гризман.

Последваха два големи пропуска на Атлетико, като шанс нямаха Саул Нигес и Феликс.

В крайна сметка “дюшекчиите” не само не стигнаха до победата, а дори загубиха, тъй като след изтичането на даденото 8-минутно продължение Рубен Собрино донесе успеха на Кадис с точен удар за 3:2.