Евро 2024: Германия - Дания 0:0

Черно морe нанесе четвърта поредна загуба на Академик Пловдив

Черно море Тича записа трети пореден успех от началото на сезона в НБЛ, след като се наложи със 105:88 (26:32, 25:11, 36:25, 18:20) над Академик Пловдив като домакин в четвъртия кръг на баскетболния елит, като по този начин нанесе четвърто поредно поражение на пловдивския тим.

Срещата започна с доминация на гостите, които за 10 минути игра успяха да поведат с 6 точки. Те обаче не успяха да задържат преднината си дълго време и 05:43 минути преди почивката допуснаха изравняване на резултата (37:37), след което загубиха и водачеството си. Преди паузата те вече отстъпваха с 8 точки на домакините от Варна. След нея "моряците" наложиха темпото си и добавиха още 11 точки към разликата в резултата в своя полза. Въпреки че баскетболистите на Йордан Янков спечелиха  последната четвърт, това не беше достатъчно за обрат в срещата.

Аверил Ъгба беше най-резултатен за Черно море Тича с 23 точки, Тач Ънру се разписа със 17, Михаил Молдов вкара 16, Лъчезар Тошков наниза 15, а 14 точки добави Мартин Коцев.

За Академик Пловдив Васил Бачев се отличи с 19 точки, а 18 добави Александър Милов.