Турнир на талантите U14: Зона Велико Търново - Зона София 0:1

След два месеца Байерн се завърна на върха в Бундеслигата

Шампионът Байерн (Мюнхен) прегази Майнц 05 с 6:2 на свой терен и излезе начело в германския шампионат за първи път от почти два месеца насам. За последно “червените” бяха лидери на 3 септември, след което бяха задминати от Фрайбург и Унион (Берлин). Успехът на баварците сега е от 12-ия кръг, като трябва да се уточни, че “железните” от столицата играят в неделя и при триумф над Борусия (Мьонхенгладбах) ще се завърнат начело.

Шестима различни футболисти вкараха за баварците, а попаденията в тяхната мрежа дойдоха след грешки на вратаря Свен Улрайх, който замества контузения титуляр Мануел Нойер. Лошата новина за домакините е свързана с Матайс де Лихт, който напусна с травма.

Тимът на Юлиан Нагелсман нямаше почти никакви проблеми, като уверено дръпна с 3:0 още преди паузата. Серж Гнабри реализира за 1:0 в 5-ата минута, а в 28-ата Джама Мусиала удвои.

Малшанс споходи гостите в 32-рата минута, когато в рамките на секунди те удариха две греди чрез Йонатан Буркарт и Жае-Сун Лий.

В 43-тата Садио Мане пропусна дузпа, но беше точен при добавката за 3:0.

До почивката обаче зрителите видяха още един пропуснат наказателен удар - от Буркарт, след като ударът му беше спасен от Улрайх. При последвалия корнер обаче Майнц все пак върна едно попадение чрез Силван Видмер, а минутата вече беше четвърта от добавеното време. Иначе дузпата за “05” дойде след неразчетена намеса на стража на Байерн, който удари Буркарт.

Интригата можеше да се завърна в самото начало на второто полувреме, когато гостите пропуснаха да намалят изоставането си до един гол.

В 58-ата Леон Горетцка реши всичко с попадение за 4:1 след нова асистенция на Мане. В 63-тата Мусиала удари греда.

Резервата Матис Тел докара нещата до 5:1 в 79-ата, а три минути по-късно нов гаф на Улрайх позволи на Майнц да реализира втори гол - чрез Магнус Ингвартсен.

В 86-ата Ерик-Максим Чупо Мотинг фиксира крайното 6:2.