Даниел Пеев: Отборът прояви характер, показа се като колектив

Волейболистите на Монтана надиграха като гости Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 гейма в мач от третия кръг на Efbet Супер Волей и записа трета поредна победа в първенството. Старши треньорът на тима Даниел Пеев заяви, че отборът му е показал характер в ключови моменти и се е борил докрай.

Монтана шокира Нефтохимик в Бургас и поведе Efbet Супер Волей

"Хубавото е, че успяхме да вземем 3 точки в това гостуване. Иначе по отношение на играта имам доста забележки. В тази зала играем трудно, имахме само една победа в последно време, но сега се справихме. В ключови моменти се представихме прекрасно на сервис и посрещане. На тези два елемента доминирахме изцяло, което ни държеше в мача. И трите гейма ги спечелихме на 2 точки разлика, можеше развоят и да е друг. Но отборът прояви характер, показа се като колектив. В тежки ситуации се борим докрай, което е позитивно. Имахме здравословни проблеми и доста контузии. Сега ще използваме тези няколко дни до следващия мач, за да се опитаме да възстановим момчетата", сподели Пеев.

"В следващия кръг посрещаме Марек Юнион Ивкони (Дупница) у дома. Както винаги гоним победа. Програмата за първите три кръга беше много тежка. Донякъде сме приятно изненадани от показаните резултати. Волейболно имаме доста неща за изчистване и подобряване. Най-важното е да сме здрави и смятам, че можем да играем добър волейбол", каза още треньорът на Монтана.