Монтана шокира Нефтохимик в Бургас и поведе Efbet Супер Волей

Волейболистите на Монтана записаха трудна, но категорична победа като гост над вицешампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 (25:23, 27:25, 25:23) в мач от 3-ия кръг на Efbet Супер Волей в зала “Младост”.

Монтана е лидер в класирането, докато бургазлии заемат пета позиция до момента.

Двоен блок на Душан Лопар и Калоян Балабанов спряха атака на Мирослав Градинаров и Нефтохимик поведе с 4:2 в началото на първата част. Блокаут на Матей Михайлович и 5:3. Нова успешна атака на Матей Михайлович и 7:4. Троен бургаски блок спря атака на Димитър Калчев за 9:7. Мощна атака на Матей Михайлович и 11:7. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Теодор Тодоров атакува остро в центъра за 12:15. Волейболистите на Монтана съкратиха преднината на домакините само на 1 точка при 16:17. Иван Станев взе прекъсване за Нефтохимик. Димитър Калчев атакува по блокадата за равенство при 17:17. Теодор Тодоров атакува успешно в центъра за ново равенство при 19:19. Ас на Мирослав Градинаров изведе Монтана напред с 20:19. гостите поведоха с 22:20 след отлична блокада на Теодор Тодоров. Иван Станев взе второто си прекъсване за Нефтохимик в първата част. Четвърта успешна блокада на Теодор Тодоров даде преднина от 3 точки на гостите с 23:20. Георги Петров атакува почти от място от зона 4 за 22:23. Даниел Пеев взе второто прекъсване за гостите в първата част. Възпитаниците на Даниел Пеев стигнаха до геймбол при 24:22. Георги Петров успя да намали до 23:24. Тройна блокада донесе успеха на Монтана в първата част с 25:23.

Атака на Мирослав Градинаров по блокадата даде преднина на Монтана в началото на втората част. Блокаут на Миро Градинаров и 6:4 за гостите. Мартин Кръстев спря с блокада атака на Георги Петров - 8:6. Калоян Балабанов атакува от зона 4 по диагонала и изведе Нефтохимик напред при 9:8. При 9:9 Аксел Трухчев замени Георги Петров в състава на Нефтохимик. Атака на Калоян Балабанов от зона 4 даде преднина на Нефтохимик с 13:11. Любослав Симеонов замени Миро Градинаров в състава ан Монтана. Блок на Матей Михайлович и бургазлии поведоха с 14:11. Даниел Пееев взе прекъсване за гостите. Блокаут на Матей Михайлович и 15:11. Ас на Димитър Калчев намали разликата на 2 точки при 13:15. Блокада на Теодор Тодоров срещу атака на Матей Михайлович и 14:16. Душан Лопар спря с блокада атака на Радослав Попов - 17:14. Волейболистите на Нефтохимик поведоха с 19:15. Димитър Калчев намали до 17:19 с игра по блокадата. Блокада на Любослав Симеонов и 18:19. Иван Станев взе прекъсване за домакините. Любослав Симеонов атакува мощно и резултатът бе изравнен при 20:20. Блокада на Калоян Балабанов срещу атака на Любослав Симеонов и Нефтохимик поведе с 22:20. Даниел Пеев взе прекъсване за гостите. Ас на Любослав Симеонов и ново равенство 22:22. Иван Станев взе второто си прекъсване във втората част. Резервата Денислав Бърдаров атакува по пръстите на Матей Михайлович и гостите стигнаха до геймбол при 24:23. Атака на Аксел Трухчев от зона 4 и равенство при 25:25. Любослав Симеонов атакува мощно от зона 2 по правата и 26:25 за гостите. Атака на Димитър Калчев от зона 4 по блокадата и Монтана спечели втората част с 27:25.

Аксел Трухчев остана на игрището за Нефтохимик. Бургазлии поведоха със 7:4 след неразбирателство в състава на гостите. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Гостите успяха да излязат напред при 11:10 след грешка в играта на бургазлии. Любослав Симеонов атакува мощно от зона 2 и 12:11. Мартин Кръстев атакува в центъра за 16:14. Душан Лопар сгреши в атака и Монтана дръпна със 17:14. Иван Станев взе прекъсване за Нефтохимик. Любослав Симеонов атакува мощно от зона 2 и Монтана поведе с 19:17. Димитър Калчев надигра тройна блокада и 22:20. Калоян Балабанов атакува прецизно от зона 2 по правата и бургазлии намалиха до 21:22. Любослав Симеонов атакува успешно и гостите дръпнаха с 23:21. Тодор Димитров би сервис в аут и възпитаниците на Даниел Пеев стигнаха до мачбол при 24:22. Тодор Димитров атакува успешно и Нефтохимик намали до 23:24. Любослав Симеонов атакува мощно по блокадата и Монтана спечели третата част с 25:23 и мача с 3:0 гейма.

Силният сервис беше ключов за победата на Монтана - тимът от Северозапада завърши с осем аса, докато бургазлии не успяха да запишат точка от този елемент. Играта на блок беше изравнена (6-6), но дори и по-добрата резултатност в атака (43 на 38) не помогна на домакините да вземат нещо повече от двубоя.

Любослав Симеонов беше обявен за Най-полезен играч на мача за втори пореден двубой на своя отбор. Той записа 13 точки (58% в атака). 10 точки добави Димитър Калчев.

За Нефтохимик Матей Михайлович се отчете със 17 точки, ставайки и най-резултатен в мача. 14 точки пък записа Калоян Балабанов.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - МОНТАНА 0:3 (23:25, 25:27, 23:25)

НЕФТОХИМИК: Иван Станев, Матей Михайлович 17, Калоян Балабанов 14, Георги Петров 7, Душан Лопар 3, Георги Чалъков 1 - Ивайло Лалов-либеро (Любослав Телкийски, Петър Бъчваров, Тодор Димитров 2, Аксел Трухчев 5)

Старши треньор: ИВАН СТАНЕВ

МОНТАНА: Филип Палгут 4, Мирослав Градинаров 7, Радослав Попов 2, Димитър Калчев 10, Мартин Кръстев 8, Теодор Тодоров 6 - Мартин Божилов-либеро (Павел Душков, Денис Бърдаров 1, Любослава Симеонов 13)

Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ.

В събота ще бъдат изиграни още три мача от третия кръг на първенството, а в неделя шампионът Хебър гостува на Дея спорт.