Илич: Имахме късмет, но той следва смелите, резервите са само временно на пейката

Наставникът на ЦСКА - София Саша Илич погледна трезво на нещата, въпреки че неговият отбор спечели с 3:1 гостуването си на Арда, и призна, че в големи периоди от срещата “червените” не са могли да отговорят игрово на своя съперник.

ЦСКА - София с исторически успех в Кърджали

“Арда изигра страхотен мач. През първото полувреме имахме късмет, но късметът следва смелите и затова спечелихме днес. Влязоха по-добре в мача, не отговорихме на тяхната преса по най-добрия начин. Имахме късмет, че техният гол бе минимална засада, а ние вкарахме гол при първото си положение.

При всички случаи Арда игра много добре и в голяма част от мача не успяхме да отговорим по най-добрия начин.

И в първия мач с Арда вкарахме два гола от статични положения. Днес допуснахме от статично. Това е нещо, от което голям отбор като ЦСКА трябва да се възползва, и успя.

Смените не бяха принудителни. Трябваше да променя нещо, защото първото полувреме не изглеждахме както трябва. Нашият отбор не е от 11-те, които започнаха, а от 23-ма играчи.

Играем в ритъм през 3-4 дни и сме длъжни да ротираме състава. Доволен съм, че последните мачове хората, които влизат от пейката, допринасят много. Те са само временно на скамейката.

Това е единствения начин да ротираме всички играчи и да постигаме добри резултати.

Ние забравихме за Арда, мислим за Локо Пд. Това е тежко гостуване. Не можем да говорим за титла. Важното е, че сме тук и ще продължим да се борим”, каза Илич.