ЦСКА - София с исторически успех в Кърджали

ЦСКА - София надигра с 3:1 Арда като гост в мач от 16-ия кръг на efbet Лига

Джонатан Линдсет откри резултата в 32-ата минута, а в 55-ата Светослав Ковачев изравни. Резервата Дюкенс Назон отново върна преднината на гостите с точен изстрел в 64-ата минута. В 90-ата Марселино Кареасо покачи на 3:1.

19 Арда (Кърджали) - ЦСКА - София

Така "червените" стигнаха за пръв път до трите точки при визитата си на този съперник, откакто кърджалийци влязоха в елита.

Гостите започнаха по-силно мача и до третата минута направиха две опасни атаки. Те завъшиха с удари на Лидсет и Гарсес, които попаднаха в телата на противникови състезатели.

Арда отговори със скоростна атака през центъра в 5-ата минута, която завърши с гол. Юруков изведе Йорданов, който сви добре топката към Ковачев и крилото вкара на празна врата. След дълъг преглед с ВАР Владимир Велев от буса прецени, че трябва да отмени попадението, тъй като, според него, Йорданов е бил в засада.

След четвърт час игра домакините претендираха за дузпа, след като Сако падна на тревата при единоборство с противник, претендирайки, че е ритнат в главата, но съдията не отсъди такава и по-скоро взе правилно решение.

В 22-ата минута Ковачев преодоля двама противници по дясното крило и изведе Йорданов сам срещу Бусато, но таранът на "сините" не успя да си спре добре топката и тя попадна в ръцете на вратаря.

Десет минути по-късно "червените" откриха резултата. Това стори Джонатан Линдест с първото си попадение за клуба, разписвайки се с глава след центриране от корнер на Вион.

В 35-ата минута гостите изпълниха четири корнера. При последния топката стигна до Морено, който шутира със задна ножица, но над напречната греда.

В началото на втората част Арда взе инициативата и в 55-ата минута стигна до изравнителен гол. Коконов пусна ниско по земя към Ковачев след изпълнение на фал. Решението изненада "червената" отбрана, която забрави за крилото на Арда и той вкара след техничен удар по земя с левия крак в долния ляв ъгъл.

ЦСКА - София бързо отговори на предизвикателството с втори гол в 64-ата минута. Той отново падна след центриране от корнер. Вион центрира от ъглов удар, Юруков се спъна и се блъсна в Юга, топката попадна в появилия се малко по-рано на игрището Назон, който реализира с шут от близка дистанция.

В 80-ата минута Ковачев изпълни фал от 25 метра, Бусато не се намеси добре и изби топката в горната греда. Последва добавка, но този път стражът на гостите реагира подобаващо и отрази удара на Коконов.

Точка на спора сложи Марселино в 90-ата минута. Колумбиецът овладя пас на Линдест и с шут в близкия ъгъл подпечата трите точки за своя отбор.

АРДА - ЦСКА - СОФИЯ 1:3

0:1 Джонатан Линдсет 32
1:1 Светослав Ковачев 55
1:2 Дюкенс Назон 64
1:3 Марселино Кареасо 90

Арда: 1. Господинов, 3. Сако, 8. Желев, 9. Йорданов, 10. Ковачев, 17. Коконов, 20. Лозев, 24. Петков, 70. Иванов, 77. Юруков, 80. Котев

ЦСКА - София: 1. Бусато, 2. Матей, 19. Турицов, 6. Петров, 15. Вион, 27. Гарсес, 21. Юга, 8. Шопов, 7. Линдсет, 28. Морено, 23. Шагоян

Снимки: Борислав Трошев