Майорка и Еспаньол поделиха точките

Отборите на Майорка и Еспаньол направиха равенство 1:1 в откриващия мач от 12-ия кръг в Ла Лига. Ведат Муричи даде преднина на домакините от Балеарските острови в 48-ата минута, а в 70-ата резервата Хосе Ласо донесе точката на Еспаньол. В края на двубоя червен картон получи треньорът на Майорка Хавиер Агире.

Домакините можеха да се изкачат в горната половина на таблицата при победа, но пропуснаха доста положения. Преди почивката срещата беше равностойна, като Еспаньол умело отбиваше атаките на Майорка. В началото на втората част обаче центриране на Джиавани Гонсалес, който замени принудително десния бек Пабло Мафео, стигна на далечната греда до Муричи и косовският национал не сбърка.

След час игра Жауме Коста пропусна да удвои преднината на островитяните. Еспаньол рядко атакуваше, но късметът бе на страната на "папагалчетата". В 70-ата минута наглед безобидно центриране на Ласо се насочи към вратата, а стражът на Майорка Предраг Райкович само проследи пътя на топката, която го прехвърли за 1:1.

В класирането Майорка е на 12-о място с 13 точки, а Еспаньол заема 13-ата позиция с две точки по-малко. В следващия кръг тимът от Барселона ще има тежка визита на Атлетико Мадрид, докато Майорка ще гостува на Виляреал.

Снимки: Gettyimages