Майорка направи пълен обрат срещу Валенсия и взе първа победа от средата на септември

Майорка поднесе една от изненадите на 11-ия кръг в Ла Лига и успя да направи пълен обрат, за да спечели с 2:1 в гостуването си на Валенсия. Единсон Кавани откри в 52-ата минута от дузпа за “прилепите”, но Ведат Муричи в 66-ата отново от дузпа възстанови равенството, а Канг-Ин Лий донесе трите точки в 83-ата минута. Това бе първа победа за гостите от 17-и септември.

Домакините имаха много сериозни претенции за дузпа в своя полза още в 10-ата минута, когато Родриго Баталия игра с ръка в наказателното поле, но ситуацията бе подмината от съдията. Хосе Санчес обаче взе такова решение в 51-ата минута, когато Антонио Санчес извърши нарушение в пеналта. Зад топката застана Единсон Кавани и откри резултата за 1:0.

Футболистите на Хавиер Агире достигнаха до своя момент в 64-ата минута, когато също получиха 11-метров наказателен удар, макар отсъждането да остави известни съмнения. Муричи пое отговорността и отбеляза за 1:1. По-малко от пет минути след това играчите на Майорка бяха близо до второ попадение след хубав удар на Иниго Руис и само добрата намеса на Гиорги Мамардашвали оставиха Валенсия в двубоя.

Това обаче не се случи пет минути преди края, когато Канг-Ин Лий демонстрира добър дрибъл между няколко играчи на “прилепите”, след което стреля по земя, за да направил пълен обрат за своя тим за 1:2.

С тази победа тимът от Балеарските острови взе “глътка въздух” и се изкачи до 12-ото място със същата бройка точки, а Валенсия е на 9-ото място в подреждането на Ла Лига с 15 точки.

Снимки: Imago