Еспаньол не успя да победи последния

Еспаньол пропусна възможността да се откъсне по-сериозно от зоната на изпадащите, след като взе само точка от отбора на Елче, който е на дъното на класирането на Ла Лига без нито една победа от началото на сезона. Двубоят на "РСДЕ" завърши при резултат 2:2.

Елче откри резултата още с първия си удар по посока на вратата на Лекомт. Това се случи, след като Пере Мия много добре насочи топката с глава, засичайки центриране на Бойе. Еспаньол обаче реагира бързо. Брейтуейт пропусна една добра възможност, но в 24-тата минута Хавиер Пуадо изравни, след като засече отблизо центриране на Експозито.

В 42-рата минута Паласиос получи директен червен картон, но след намесата на ВАР главният рефер Мунуера Монтеро отмени решението си и го замени с жълт картон, след като на повторение видя, че колумбиецът не беше последен в защитата на Елче.

Мартин Брейтеуйт направи пълен обрат за Еспаньол в 67-ата минута, когато засече от няколко метра ниско центриране на Оскар Хил. Това бе трето попадение за датчанина от началото на сезона.

В 82-рата минута Елче изравни резултата след гол от воле на Гонсало Верду, който засече на далечната греда центриране на Гумбау. В добавеното време късметът обърна гръб на Еспаньол, след като удар на Меламед срещна гредата.

Снимки: Imago