Турнир на талантите U14: Зона Велико Търново - Зона София 0:2

ФКСБ обърка плановете на Андерлехт

Андерлехт вече не държи съдбата в свои ръце, след като направи 2:2 с ФКСБ у дома. Белгийският тим на два пъти повеждаше срещу аутсайдера в група "В" на Лигата на конференциите, но не успя да спечели така важните три точки. Така Андерлехт остана с едва две победи в последните си 18 мача в групова фаза на евротурнирите.

Яри Версхарен откри резултата в 38-ата минута, но четвърт час след началото на второто полувреме Андреа Компаньо изравни. Ян Вертонген отново изведе Андерлехт напред в 75-ата минута след удар с глава, но Чаконте изравни за втори път осем минути преди края.

В добавеното време домакините останаха с човек по-малко след червен картон на Мируйо.

При това положение Андерлехт трябва да се надява, че лидерът Уест Хам няма да загуби от Силкеборг в късния мач, за да запази шанс за второто място. В последния кръг белгийците гостуват именно на датския тим.