Хебър обърна Младост в Загреб и продължава напред в групите на Шампионската лига

Българският първенец Хебър (Пазарджик) се класира за груповата фаза на Шампионска лига за втора поредна година!

Волейболистите на Камило Плачи надиграха хърватския Младост (Загреб) с 3:1 (26:28, 25:20, 25:17, 25:10) в мач реванш от третия квалификационен кръг на най-престижния европейски турнир, който се игра в Загреб.

Шампионът на България продължава напред сред най-добрите в най-престижния европейски турнир още след като поведе с 2:1 гейма в резултата.

Хебър показа класата си за пореден път, като за втора поредна година ще представя България в групите на Шампионска лига.

Скритото оръжие бе диагоналът Симон Хирш, който не бе съвсем готов за мача, но влизането му оказа положителна роля и даде разликата в мача.

54 Шампионска лига: Младост (Загреб) - Хебър 1:3 🏐

Волейболистите на Младост поведоха с 5:1 в началото на двубоя. Страхотна серия от начален удар на Петър Премович възстанови равенството при 5:5 след ас. Домакините дръпнаха с 3 точки при 9:6. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Петър Премович намали до 8:10 с мощна атака. Волейболистите на Хебър изравниха при 15:15. Петър Премович атакува технично за 16:16. Якопо Масари атакува успешно и шампионът на България поведе със 17:16. Ратко Периш взе прекъсване за Младост. Блокада на Николай Николов изведе Хебър напред при 22:21. Ратко Периш взе второто си прекъсване за Младост в първата част. Българските волейболисти стигнаха до геймбол при 24:23. Домакините успяха и те да стигнат до първи геймбол при 26:25. Камило Плачи взе второто си прекъсване в първата част. Станко Станкович атакува технично и Младост спечели първия гейм с 28:26.

Волейболистите на Хебър поведоха с 4:3 в началото на втория гейм след така на Петър Премович. Блокада на Николай Николов и 6:5 за българските волейболисти. Тодор Алексиев отигра трудна топка до мрежата за 9:10. Тодор Алексиев атакува по блокадата от зона 4 за 10:10. Блокада на Виктор Йосифов и 12:12. Тодор Алексиев атакува безкомпромисно по диагонала от зона 4 за 13:12. Ратко Периш взе прекъсване за Младост. Блокада на Тодор Алексиев и 14:12. Хебър поведе с 18:17 след грешка на Клеменс Екер. Симон Хирш се появи в игра на мястото на Петър Премович. Симон Хирш атакува от зона 2 и 20:18. Блокада на Тодор Алексиев и 21:18. Нова успешна атака на Симон Хирш - 22:19. Иван Желкович сгреши в атака и 23:19. Ас на Симон Хирш и Хебър спечели първата част с 25:20.

Успешна атака на Якопо Масари даде аванс от 3 точки на Хебър в началото на третата част 10:7. Ратко Периш взе прекъсване за Младост. Блокада на Симон Хирш срещу атака на Иван Желкович - 12:0. Иван Желкович сгреши при атака и 15:11 за българския първенец. Ратко Периш взе прекъсване за хърватите. Единична блокада на Николай Николов срещу атака на Свен Якопец и 18:13. Двоен блок на Николай Николов и Симон Хирш - 20:14. нова блокада на Николай Николов - 21:14. Якопо Масари изведе българите до геймбол при 24:16. Тодор Алексиев донесе победната точка във втория гейм с 25:17.

Така Хебър се класира за участие в груповата фаза на Шампионската лига.

След като Хебър си осигури участие напред в Шампионската лига, Камило Плачи пусна в игра почти всичките си резерви. Петър Премович изведе Хебър напред с 5 точки при 8:3. Ратко Периш взе прекъсване за Младост. Българските волейболисти дръпнаха с 10:4. Ас на Добромир Димитров и 12:5. Преднината на Хебър достигна до 12 точки при 20:8. Петър Премович атакува па правата от зона 2 за 21:9. Атака в центъра на Илия Петков донесе победата на Хебър в 4-ия гейм с 25:10.

Най-резултатен в мача бе Тодор Алексиев със 17 точки.