"Аспирините" поднесоха горчив хап на Атлетико Мадрид

Байер (Леверкузен) сложи край на надеждите на Атлетико Мадрид за продължаване на 1/8-финалите в Шампионската лига. "Аспирините" измъкнаха 2:2 в гостуването си в испанската столица в сблъсък от 5-ия кръг на група "В". "Дюшекчиите" обаче се нуждаеха от задължителна победа, каквато не успяха да постигнат и отпадат от турнира. Гостите на два пъти повеждаха чрез Муса Диаби в 9-ата и Калъм Хъдсън-Одой в 29-ата минута, но домакините и двата пъти изравниха чрез Яник Ферейра Караско в 22-рата и Родриго де Пол в 50-ата минута. Те обаче не успяха да направят пълен обрат, след като в добавеното време пропуснаха дузпа и това се оказа фатално.

Още от самото начало мачът не тръгна добре за домакините. В 9-ата минута Гризман загуби топката на фланга и претендира за нарушение, каквото не бе дадено. Кълбото бе подадено за Хложек, който пък изведе Диаби сам срещу вратаря и крилото се разписа за 0:1.

Атлетико можеше да се върне в мача в 13-тата минута, когато след суматоха пред наказателното поле топката се озова в Анхел Корея, който шутира, но право в ръцете на вратаря.

Мадридчани все пак изравниха резултата в 22-рата минута. Гризман подаде за Яник Ферейра Караско пред наказателното поле, който с удар по земя успя да отбележи за 1:1.

Радостта на "дюшекчиите" обаче бе кратка и в 29-ата минута Байер си върна преднината. Корея загуби топката пред наказателното поле от Амири, той изведе Калъм Хъдсън-Одой, който направи финт и стреля във вратата за 1:2.

Атлетико отново успя да изравни в началото на вротото полувреме. Яник Ферейра Караско увлече двама защитници в наказателното поле и върна към Родриго де Пол, който от движение заби топката във вратата за 2:2.

В 60-ата минута испанците създадоха нова добра възможност. Караско стреля от дистанция, ударът му с мъка бе отразен от вратаря, а след това и Гризман не успя да се разпише отблизо при добавката.

"Аспирините" пък можеха да стигнат до трети гол в 75-ата минута, когато организираха контраатака, Диаби напредна по лявото крило и стреля в близкия ъгъл, но Ян Облак спаси.

В добавеното време Атлетико получи и дузпа в своя полза, но Яник Ферейра Караско пропусна от бялата точка и това окончателно сломи мадридчани.

В крайна сметка срещата завърши без победител и това не бе добра новина за домакините. Атлетико остава на 3-тото място в групата с 5 точки и изостава на 4 зад втория Порто. Байер пък е 4-ти с 4 точки и запази надежди дори да измести "дюшекчиите" от третото място и да продължи към Лига Европа.

Снимки: Gettyimages