Тотнъм пак не успя да победи Спортинг, Конте беснее срещу ВАР

Тотнъм записа трети пореден мач без победа във всички турнири, след като направи 1:1 със Спортинг в Лондон в двубой от група "D" на Шампионската лига. "Шпорите" имаха нужда от победата, за да си гарантират участие в следващата фаза, но не успяха да я постигнат. Нещо повече - португалският тим поведе след гол на кадъра на Тотнъм Маркъс Едуардс. Родриго Бентанкур изравни десет минути преди края. В добавеното време гол на Хари Кейн бе отменен след намесата на ВАР при доста спорни обстоятелства, което предизвика бурната реакция на Антонио Конте. Италианецът получи червен картон заради протестите си. Въпреки че не победи, Тотнъм остана на върха в групата с точка аванс пред отборите на Спортинг и Айнтрахт. Така "шпорите" имат нужда само реми в гостуването си на Марсилия в последния кръг, за да са сигурен участник на 1/8-финалите.

Антонио Конте бе направил шест промени в сравнение със загубата от Нюкасъл през уикенда. Кристиан Ромеро, Пиер-Емил Хьойберг, Бен Дейвис, Иван Перишич, Мат Дохърти и Лукас Моура започнаха днес. Това означаваше и промяна на схемата от 3-5-2 на 3-4-3.

В състава на Спортинг имаше две корекции от двубоя си през уикенда. Паулиньо и Коатес стартираха. Гонсалвеш и Есгайо пропуснаха двубоя заради червените картони, които получиха срещу Марсилия.

Маркъс Едуардс, който изигра много силен мач срещу бившия си отбор Тотнъм и в Лисабон, откри резултата в 22-рата минута, след като направи двойно с Паулиньо и стреля от 25 метра, пращайки топката в ъгъла.

В 41-вата минута Коатес вкара с ръка, засичайки центриране от корнер, но това не остана незабелязано и бившият играч на Ливърпул получи картон за деянието си.

Иначе Тотнъм не стигна до особени чисти положения преди почивката.

В 56-ата минута Адан спаси удар от малък ъгъл на Сон. Стражът на Спортинг отново се намеси добре в 69-ата минута, когато парира изстрел на Дохърти до далечната греда.

В 77-ата минута Назиньо можеше да реши всичко в полза на гостите, след като излезе очи в очи с Лорис, но стражът на Тотнъм спаси. Малко след това Назиньо получи нов шанс, но стреля встрани. Две минути по-късно Тотнъм наказа тези пропуски и изравни резултата, след като Бентанкур надскочи Адан и засече с глава центриране на Перишич от корнер. Гостите имаха претенции за нарушение срещу вратаря, но такова не бе отсъдено.

В 84-тата Дайър засече с глава центриране на Сон, но топката премина встрани.

Домакините помислиха, че са стигнали до пълен обрат в петата минута на добавеното време, когато Кейн се разписа отблизо. Удар с глава на Емерсон рикошира ръката на бранител и домакините тъкмо нададоха глас за дузпа, когато английският национал прати топката във вратата. След намесата на ВАР обаче това попадение бе отменено заради много тънка засада на Кейн. Антонио Конте протестира бурно, заради което получи червен картон.

Снимки: Imago