Евро 2024: Англия - Словакия 0:1

Артета: В един момент започнахме да бъркаме лесните неща

Мениджърът на Арсенал Микел Артета не драматизира прекалено след равенството 1:1 със Саутхамптън. Той похвали футболистите си за цялостното им представяне в мача. Според него причината да изпуснат победата е, че в един момент са започнали да бъркат лесните неща.

"Нямам забележки към играчите. Това е футболът. Играхме много силно през първото полувреме и тотално контролирахме мача. Създаохме много положения, но не ги реализирахме. В Премиър лийг, когато пропуснеш да решиш мача, когато си в най-силната си позиция, след това може да имаш проблеми. През второто полувреме сами си усложнихме живота, тъй като губехме твърде лесно топката и това не ни позволи да задържим контрола над мача. Директната игра на съперника, с дългите тъчове и статични положения разстрои играта ни. Опитахме да реагираме и смятам, че и през второто полувреме ние създадохме двете най-добри положения, но не ги използвахме", заяви Артета.

"В един момент просто започнахме да бъркаме лесните неща. Дистанцията между играчите бе твърде голяма, губехме лесно топката в опасни зони, без да ни пресират. Това ни попречи да продължим със силното представяне от първата част. След това дойде и умората, защото мачът стана по-отворен. Смятам, че в края отново бяхме по-добрият отбор и опитахме да наложим волята си, но не намерихме верния път", добави испанецът.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!