Жирона и Осасуна разделиха точките

Жирона и Осасуна завършиха наравно 1:1 в мач от 11-ия кръг на Ла Лига. И двете попадения в двубоя паднаха през първата част, когато Енрике Барха откри в полза на гостите, а в добавеното време Давид Лопес изравни в добавеното време.

Първото положение в двубоя дойде точно след изтичането на половин час, когато Начо Видал засече центриране в наказателното поле, но топката премина над напречната греда. В 37-ата минута гостите вече бяха напред, след като Чими Авила намери Енрике Барха и той реализира за 0:1.

Домакините обаче се върнаха в двубоя в добавеното време на първата част, когато Давид Лопес пое подаване в наказателното поле и успя да се справи със Серхио Ерера, който не бе на позицията си, за 1:1.

През втората част двата тима така и не успяха да покажат нещо по-сериозно и да застрашат двамата вратари, като по този начин в крайна сметка срещата завърши наравно. С тази точка Осасуна събра 17 точки и заема 8-ата позиция, а Жирона е точно над чертата на зоната на изпадащите с едва 9 след 11 мача.

Снимки: Imago