Тампа Бей спечели първото за сезона дерби с Флорида

Отборът на Тампе Бей Лайтнинг се наложи с 3:2 след продължение при визитата си на Флорида Пантърс в първото дерби на слънчевия щат за сезона в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Капитанът на „светкавиците“ Стивън Стамкос откри резултат 3:04 след средата на първата част с гол при игра с човек повече. Само 2:44 по-късно обаче Матю Качък изравни, а двата отбора се оттеглиха за първата почивка при равен резултат. Рудолф Балкърс даде аванс на домакините с гол 4:23 преди края на втория период, преди Брейдън Пойнт да изравни 31 секунди преди средата на последната третина.

Пойнт отбеляза и победното попадение за гостите, след като се разписа 2:08 след началото на 5-минутното продължение, при игра с човек повече. Асистенцията за победния гол пък направи Стамкос, който подаде на Пойнт точно пред пазената от Сергей Бобровски врата и нападателя на Тампа Бей успя да финтира стража. Така той донесе eдва втора победа за Лайтнинг от началото на сезона.

След първите си пет двубоя за годината „светкавиците“ заемат последното място в Атлантическата дивизия с актив от 4 точки (2-3-0). За Флорида пък това бе второ поражени в пет мача от началото на кампанията, първо извън рамките на редовното време.

Така действащите носители на Президентския трофей се изкачиха до второто място в Атлантическата дивизия с актив от 7 точки. Лидер в дивизията от тимът на Бостън Брюинс, който има 8 точки от пет мача.

В следващия си двубой Тампа Бей ще приеме Ню Йорк Айлендър, като срещата ще се играе в 2:00 часа българско време утре сутринта. За Флорида също предстои домакинство на Айлендърс, като то ще бъде в понеделник в 0:00 часа българско време.

Снимки: Gettyimages