Аполон настигна лидера в Кипър, Илиан Илиев остана на пейката

Шампионът на Кипър Аполон (Лимасол) се наложи с 1:0 в дербито с Анортозис и излезе на второ място в класирането, отстъпвайки само по голова разлика на приятната изненада Пафос. Българският национал Илиан Илиев попадна в групата на тима за първи път, след като се възстанови от контузията си, но не влезе в игра.

Йоанис Питас беше големият герой за Аполон. Той донесе успеха на гостите с попадение в 65-ата минута. Нападателят се разписа с глава след центриране от корнер. Малко по-късно Питас още веднъж прати топката в мрежата на Анортозис, но попадението му беше отменено заради засада.

Илиан Илиев е готов да се завърне в игра

Аполон записа първа победа от един месец насам. В този период отборът направи две равенства в първенството и допусна две поражения в груповата фаза на Лигата на конференциите.

В другия двубой днес АЕЛ Лимасол надви с 1:0 Омония (Никозия) и се измъкна от последното място в класирането. Успеха на домакините донесе Джаред Хаса в 38-ата минута, а преди това Бруно от Омония пропусна дузпа.