Байерн мина като булдозер през Аугсбург по пътя към 1/8-финала за Купата на Германия

Байерн (Мюнхен) постигна разгромна победа с 5:2 в гостуването си на Аугсбург от втория кръг за Купата на Германия. Баварците за пореден път демонстрираха головата си мощ и по категоричен начин прескочиха до 1/8-финала на турнира. Първото полувреме бе равностойно, но през втората част мюнхенци не оставиха никакви шансове на своя съперник.

Аугсбург започна мача настървено и успя рано да поведе в мача. В 9-ата минута Мадс Педерсен със страхотен шут по земя от около 25 метра намери вратата за 1:0.

Байерн обаче бързо се окопити и в 27-ата минута възстанови равенството. Ерик Максим Чупо-Мотинг получи пас в коридор от Серж Гнабри и от малък ъгъл успя да промуши топката в мрежата за 1:1.

В началото на втората част гостите набързо взеха преднина от два гола. В 53-тата минута домакините сгрешиха при изнасянето на топката Мане отне към Чупо-Мотинг, той веднага подаде за Йошуа Кимих, който напредна и стреля във вратата за 1:2.

В 59-ата минута отново Чупо-Мотинг бе в прегръдките на съотборниците си. Мусиала опита пас с пета, който не се получи, но двама защитници не успяха да отбележат и пратиха топката в краката на нападателя на Байерн, който заби втория си гол в мача за 1:3.

Аугсбург успя отново да върне интригата в 65-ата минута, когато при един остър пас в наказателното поле Дайо Упамекано протегна крак и си отбеляза автогол за 2:3.

Байерн обаче си върна преднината от два гола в 74-тата минута, когато след заучено разиграване след корнер Мусиала получи в наказателното поле, освободи си пространство и вкара за 2:4.

В добавеното време гостите вкараха и пети гол. Томас Мюлер бе изведен зад защитата, подаде към нахлуващия от задна позиция Алфонсо Дейвис, който стреля във вратата за 2:5.

Снимки: Gettyimages