Алмирон донесе победата на Нюкасъл срещу Евертън

Нюкасъл продължава да е близо до топ 4, след като записа трета победа в последните си четири мача. "Свраките" спечелиха с 1:0 домакинството си на Евертън след петия гол на Мигел Алмирон от началото на сезона. Парагваецът се разписа с красив удар от границата на наказателното поле в 31-ата минута.

Тимът на Еди Хау доминираше през първото полувреме, а Бруно Гимараеш на два пъти бе близо до попадение. Евертън не регистрира точен удар към вратата на домакините, въпреки че Доминик Калвърт-Люин започна като титуляр за първи път този сезон. Английският национал се завърна след контузия, но една от малкото ситуации, които се откриха пред него, беше центриране от ъглов удар през първото полувреме, което той засече с глава, но прати топката над вратата.

След обещаващо начало на сезона Евертън записа трета поредна загуба и на точка от зоната на изпадащите. Надеждите на тима са насочени към следващите няколко мача, когато среща Кристъл Палас, Фулъм и Лестър.