Реал Сосиедад излъга Майорка с ранен гол

Реал Сосиедад постигна минимална победа с 1:0 над Майорка в домакинството си от междинния 10-и кръг на Ла Лига. Домакините на "Аноета" измъкнаха трите точки с ранен гол на Микел Мерино още в 4-ата минута, който се оказа и победен.

Реал поведе още с първата си по-добра възможност в мача. При едно центриране от корнер Мерино се извиси и с глава порази вратата за 1:0.

След това Майорка имаше шанс да изравни в 13-тата минута, но изстрел на Анхел Родригес се отби от напречната греда.

В 58-ата минута и домакините нацелиха гредата чрез Андер Гевара.

Само минута по-късно Маорка отбеляза гол, дело на Амат Диедиу, но след намесата на ВАР попадението бе отменено заради нарушение в хода на атаката.

В крайна сметка Реал Сосиедад се поздрави с победата и с актив от 22 точки се върна на 3-тото място във временното класиране в Ла Лига. Майорка остава с актив от 9 точки на 15-ото място.