Бетис също направи реми с Кадис

Отборите на Кадис и Бетис завършиха наравно 0:0 на „Рамон де Каранса“ в двубой от междинния 10-и кръг на Ла Лига. Това е четвърто поредно реми за домакините, които остават без успех на своя стадион през сезона.

Мачът не предложи много на брой голови положения, както се вижда и от неговия резултат. Единственото по-сериозно такова преди почивката се откри пред гостите, но Жеремиас Ледесма спаси удара на Гуидо Родригес, а Вилиан Жозе изстреля добавката си над вратата. Именно Родригес разтресе гредата с далечен шут няколко минути след началото на втората част. В 55-ата минута пък съотборникът му Хоакин нанесе опасен удар с глава, който обаче беше отразен от вратаря. Домакините веднага отговориха със застрашителен изстрел на Алекс Фернандес, който обаче беше отразен от Клаудио Браво. В добавеното време Антони Лосано нацели греда на вратата на севилци, но така или иначе беше в засада. В последните секунди на срещата Серхио Каналес от състава на „вердибланкос“ беше изгонен, получавайки втори жълт картон за протест срещу съдията.

Така Бетис е на четвъртата позиция в класирането с актив от 20 точки, отстъпвайки на Атлетико Мадрид само по голова разлика. Кадис пък си остава на предпоследното 19-о място със 7 спечелени пункта, колкото има и Алмерия, но с по-добро голово съотношение.