Кристъл Палас и Уулвс си размениха по едно полувреме, феновете видяха пълен обрат

Кристъл Палас трябваше да прави пълен обрат, за да спечели с 2:1 домакинството си на Уулвърхамптън в двубой от 12-ия кръг на Премиър лийг. Гостите поведоха през първата част с гол на Адама Траоре (31’), но след почивката Еберечи Езе (47’) и Уилфред Заха (70’) донесоха трите точки за своя тим.

Двата тима започнаха активно и си размемина няколко добри атаки, а с пропуски се отличи Диего Коща за гостите и Еберечи Езе за домакините.

“Вълците” излязоха напред точно след изтичането на половин час игра, когато добра контраатака започната от Рубен Невес бе продължена с пас към Даниел Поденсе, а негово отлични центриране намери Адама Траоре в наказателното поле и той от няколко метра вкара за 1:0.

Буквално в последните секунди на първата част играчите на Стив Дейвис бяха изключително близо до второ попадение на своята сметка, но удар на Рубен Невес от фал срещна страничната греда.

Домакините успяха да възстановят равенството минута след началото на втората част, когато Майкъл Олис центрира отдясно и Еберечи Езе се оказа в отлична позиция на около метър пред голлинията, където прати топката в мрежата за 1:1.

В 67-ата минута брилятна изява на Уилфред Заха, който преодоля няколко бранители и след това се стигна до центриране, което завърши с ножичен удар на Одсън Едуард премина на сантиметри от лявата греда на Жозе Са.

Само две минути по-късно домакините брилянтен пас в предни позиции на Еберечи Езе изведе отдясно именно Едуард, а той на свой ред намери Заха в наказателното поле, където той нямаше как да сбърка и изведе “орлите” напред за 2:1.

Уулвърхамптън се опита да наложи натиск до края на срещата, в който те създадоха няколко добри положения за гол пред Висенте Гуаита, но така и не успяха да се разпишат.

Със спечелените три точки Кристъл Палас зае 10-ото място в класирането с 13 точки. “Вълците” са на позицията точно над чертата на изпадащите с 9 точки.

Снимки: Gettyimages