Фиорентина си тръгна само с точка от Лече

Лече и Фиорентина направиха 1:1 в последен мач от 10-ия кръг на Серия "А". Гостите създадоха повече положения, но продължават да нямат победа на чужд терен през сезона. Отборът на Винченцо Италиано заема незавидното 13-о място в класирането, а Лече е на 16-а позиция и още чака първия си успех на "Виа дел Маре".

Преди днешния двубой Фиорентина разгроми Хартс в Лига Европа, но беше в лоша форма в първенството. Софиан Амбрат не игра заради наказание, а Рикардо Сотил и Гаетано Кастровили пропуснаха визитата в Южна Италия заради контузии. Проблемите за "виолетовите" се увеличиха още в 6-ата минута, когато Лука Йович получи травма и беше заменен от Артур Кабрал.

Фиорентина игра слабо до почивката и отправи само един удар към противниковата врата. Роландо Мандрагора беше близо до гол за домакините, след това сериозен пропуск направи и Асан Сисей. Нападателят от Гамбия се реваншира в 43-ата минута, когато получи перфектен пас от Жоан Гонсалес и отблизо не остави шансове на Пиетро Терачано. Това беше втори гол през кампанията за привлечения от ФК Цюрих Сисей.

Фиорентина съумя да изравни в началото на втората част. Разписа се Кристиан Куаме с глава след подаване на Кабрал. Гредата също помогна на "виолетовите", които до края на двубоя търсеха пълния обрат с всички сили. Лече обаче също имаше шансове да грабне трите точки. При една от опасните атаки на домакините Сисей в последния момент беше блокиран от Лукас Мартинес Куарта.

В заключителните минути Антони Гало от Лече набързо си изкара два жълти картона и оставаи отбора си с човек по-малко. Фиорентина стигна до няколко статични положения, но нито едно от тях не доведе до голова ситуация.

Снимки: Gettyimages