Дубълът на ЦСКА 1948 удари Спартак в Плевен и се залепи зад Етър

Вторият отбор на ЦСКА 1948 постигна класическа победа с 3:0 като гост над Спартак (Плевен) в предпоследния мач от 13-ия кръг на Втора лига. И трите гола за гостите паднаха през второто полувреме, когато точни бяха Атанас Стамболов (54') и Валентин Йосков (87' и 88').

Първото полувреме бе равностойно и двата тима не си създадоха опасни положения. През втората част обаче гостите успяха да подобрят играта си и реализираха три от атаките си. Първо след грешка в защитата на Спартак последва бързо комбиниране от страна на "червените" и Атанас Стамболов с красив и силен удар от границата на наказателното поле прониза вратата на домакините за 1:0.

Второто попадение дойде 3 минути преди редовните 90, когато Валентин Йосков прехвърли вратаря на гостите и реализира за 2:0. Само 60 секунди по-късно нова контраатака на ЦСКА 1948 доведе до пас към Йосков, който на празна врата не сбърка и сложи край на спора с второто си попадение в срещата - 3:0.

С тази победа дубълът на "червените" се изкачва до втората позиция с 25 точки и е само на 1 зад лидера Етър. Освен това вторият тим на ЦСКА 1948 е и с най-добра голова разлика в първенството - 21 вкарани попадения и само 9 допуснати от началото на сезона. Плевенчани от своя страна вече четвърти мач не познават вкуса на победата и заемат петото място с 21 пункта.