Алисон е вратарят с най-голям голов принос в Премиър лийг

Алисон Бекер не само успя да запише престижна чиста мрежа срещу атомното нападение на Манчестър Сити, но имаше и пряко участие в головата атака, с която Ливърпул победи шампионите на "Анфийлд". В 76-ата минута Кевин Де Бройне центрира от фаул към далечната греда на вратата на мърсисайдци, но Алисон улови и веднага изпрати топката силно напред към Салах, който се пребори с Кансело за нея, след което се откъсна сам срещу Едерсон и го преодоля.

За Алисон това бе четвърта асистенция във Висшата лига. Той е вратарят с най-голям голов принос за своя отбор в цялата история на надпреварата. Към споменатите му четири голови подавания трябва да се добави и изключително важния гол с глава, който той отбеляза за победата с 2:1 над Уест Бромич през 2021 година.

Снимки: Imago