Китанов спаси дузпа, но отборът му загуби

Георги Китанов хвана дузпа, но Флориана загуби с 0:1 от Гзира Юнайтед в среща от 7-ия кръг на малтийското първенство. Бившият страж на Черно море и ЦСКА фаулира бразилеца Максуел в 15-ата минута, но се реваншира, като спаси удара от бялата точка на потърпевшия. Гзира обаче стигна до победата с гол на друг бразилец - Жерферсон, в средата на първото полувреме.

В класирането лидер е Хамрун Спартанс. Тимът, който елиминира Левски в Лигата на конференциите, има 19 точки, а този уикенда направи първа грешна стъпка с нулевото равенство срещу Биркиркара. Флориана е на 8-о място с 8 точки, а Сайрънс на Иван Колев заема 11-ата позиция с едва 4 пункта.