Иван Колев вкара на Китанов в Малта

Сайрънс и Флориана направиха 2:2 в среща от втория кръг на малтийското първенство, а единия от головете за домакините вкара българинът Иван Колев. Бившият нападател на Спартак (Варна) се разписа във вратата на Георги Китанов за 2:0 в 29-ата минута. Преди това Алекс Чини беше дал преднина на "сирените" в 4-ата минута.

През второто полувреме Флориана вдигна оборотите и успя да изравни. За това помогна и червеният картон на Чини в 69-ата минута. В 73-ата Андрей Чолаку намали, а в в 75-ата отново румънецът вкара за крайното 2:2.

Начело в класирането с пълен актив от 6 точки е Биркиркара. Валета, Гзира, Флориана и Гудя имат по 4 пункта, а Сайрънс е с 1 точка. В следващия кръг Флориана ще гостува на Биркиркара, а Сайрънс ще е гост на Валета.