Чави: Не се възползвахме от нашите възможности, а Мадрид оползотвори своите

Наставникът на Барселона Чави Ернандес разкритикува представянето на своя отбор при загубата с 1:3 от Реал Мадрид. Той подчерта най-вече пропуснатите голови положения и грешките за получените попадения.

Реал Мадрид изнесе лекция на Барселона и вече е сам на върха

„Тръгваме си с празни ръце. Не се възползвахме от нашите възможности, а Мадрид оползотвори своите. Намираме се в динамика, в която нищо не ни се получава, и трябва да я променим от четвъртък нататък. Не мога да бъда доволен почти с нищо след загуба с 1:3. Хубавото е, че играчите ми излязоха с желание и се опитаха да направят позитивни неща. Бяхме много добре в първенството, но трябва да подобрим нашите сила и агресия. Говорили сме си, че трябва да спираме контраатаките, а при първия гол ни хванаха в преход.

Изиграхме перфектния мач, радва се Анчелоти

Не мисля, че ни повлия мачът с Интер. Без да сме направили силен двубой имахме нашите шансове да изравним както за 1:1, така и за 2:2, но когато прощаваш на „Бернабеу“, се случват тези неща. През първата част не бяхме зле. Но ако искаме да печелим такива мачове, трябва да променим нашия манталитет. Притеснява ме това, че не бяхме на нивото ни на игра. Първото попадение не бива да се случва и там трябваше да направим фал. Става въпрос за наши грешки и не правим това, което трябва. При първия гол трябваше да извършим нарушение, а при втория имаше грешна комуникация. Също така трябва да сме по-ефективни.

Не соча играчите, а просто казвам това, което стана. Аз съм капитанът на кораба, като грешката е и моя. Но трябва да ограничим грешките. Ние обаче не го направихме за разлика от Мадрид. Ние сега започваме и сме отбор в изграждане, но трябва да узреем, за да се състезаваме на това ниво. Мадрид ни победиха, защото знаят как да се надиграват. Те се състезават доста добре и знаят какво трябва да направят във всеки един момент. Те са по-зрял тим“, коментира Чави след двубоя.

Снимки: Imago