Рен удължи пропадането на Лион, Монако спечели точка с 10 човека

Лион записа пета загуба в последните си шест мача. Този път за това се погрижи Рен, който спечели с 3:2 като домакин и се изкачи на пето място във временното класиране . Лион е десети в подреждането в Лига 1 с 14 точки в актива си.

Александър Лаказет бе автор на двете попадения за гостите. В 23-ата минута той откри резултата за 1:0 на Лион, а в 72-ата изравни за 2:2. Мартин Терие също се отчете с два гола, като първо реализира за 1:1 в 38-ата минута след точен удар с глава, а в 77-ата вкара победното попадение за 3:2. Преди това в 47-ата минута Амин Гуири бе дал преднина от 2:1 за домакините от Рен.

Клермон спря серията на Монако от пет поредни победи в първенството. За това помогна червен картон на Мохамед Камара в 17-ата минута. Въпреки че остана с човек по-малко, тимът на Филип Клеман поведе в 31-ата минута с попадение на Емболо, който пропусна дузпа, но бе точен при добавката. Комен Андрич изравни в 53-ата минута. Клермон не успя да стигне до нов гол, но продължава с отличното си представяне е осми в класирането.

Оксер и Ница завършиха при равенство 1:1, което отреди 16-о място във временното класиране за Оксер с 9 точки. Анди Делор вкара за гостите в 20-ата минута, а към края на първото полувреме, в 42-ата минута Нуно да Коста се разписа за 1:1. Футболистите на Ница имаха претенции за дузпа в 45-ата минута за нарушение срещу Гаетан Лаборд, но такава не бе отсъдена.

Тимът на Нант постигна втора победа от началото на сезона след успех с 4:1 над Брест като домакин. Двубоят започна с пропусната дузпа от Людовик Блас за домакините от Нант в 12-ата минута, а шест по-късно Ноа Фадига даде преднина за гостите от Брест. С попадения на Моузед Саймън от дузпа в 35-ата и на камерунеца Игнатуис Ганаго минута по-късно домакините обърнаха до 2:1. Мостафа Мохамед бе точен за 3:1 в 70-ата минута, а в 88-ата Муса Сисоко оформи крайното 4:1.

Съставите на Троа и Аячо направиха равенство 1:1. Риад Нури пропусна дузпа за гостите от Аячо в 37-ата минута. Джаксън Поросо отбеляза за 1:0 в полза на Троя в 76-ата минута, а в 88-ата Мунаим ел Идриси донесе точката за гостите.

Снимки: Imago