Левски със сериозна издънка след три греди срещу Септември

Отборът на Левски изигра нов незадоволителен двубой и се отдалечи от върха в efbet Лига. “Сините” завършиха наравно 0:0 с новака Септември (София) на стадион “Васил Левски” и записаха първо равенството за сезона. Тимът на Станимир Стоилов удари три греди, а и Димитър Шейтанов направи няколко спасявания, но 26-кратните шампиони на България разочароваха с играта си и така останаха на цели пет точки от лидера. Само преди няколко дни феновете се надяваха тази вечер отборът да дели първото място с ЦСКА 1948, но след едва една точка срещу Славия и Септември, “сините” изостанаха вече на пет от първия в класирането.

Равенството е първо в шампионата за тима на Стоилов от април тази година, тогава също на стадион “Васил Левски” и също при гостуване, но срещу ЦСКА-София, двубоят отново завърши 0:0.

Интересното е, че Септември за втори пореден път спря Левски на Националния стадион в елита, след като през есента на 2018 година септемврийци стигнаха до 2:2 с гол в 94-ата минута, което не им помогна да се спасят. Сега при завръщането си в елита завършиха 0:0, но борбата им за оставане в елита ще бъде много трудна.

След като бе записал дебют на “Васил Левски” срещу “сините” и като играч, но със загуба през 1995 година, Светослав Петров записа отличен дебют в елита на българския футбол като треньор.

26 Септември (София) - Левски

Бившият играч на ЦСКА направи четири промени от последната загуба на тима срещу Славия (0:1) в миналия кръг. Илия Миланов, Йоан Гаврилов, Мартин Стойчев и Реди Каса играха вместо Кристиян Пешов, Мартин Стоянов, Айкут Рамадан и Александър Тодоров.

Димитър Шейтанов бе под рамката, а Асен Георгиев, Иван Арсов и Илия Миланов бяха тримата в защита, докато Гаврилов, Николов, Чандъров, Костадинов и Стойчев бяха халфовете зад Атанас Кабов и Реди Каса.

Станимир Стоилов пък направи три промени в стартовия състав от загубата със Славия (1:2) преди няколко дни, в отложен мач от 3-ия кръг. Опитният Ивелин Попов, намиращият се в слаба форма Цунами и представилият се незадоволително в дебюта си от първата минута Абдулахи Шеху бяха оставени на пейката. Келиан ван дер Каап, Андриан Краев и Марин Петков стартираха вместо тях. Мъри заложи и на схема с трима бранители.

Вратарят Пламен Андреев бе капитан, а Ван дер Каап, Сонко Сундберг и Хосе Кордоба защитниците, Краев, Георги Миланов, Филип Кръстев бяха халфовете, докато Илиян Стефанов, Уелтон, Роналдо и Марин Петков бяха в предни позиции.

Още във втората минута Филип Кръстев удари лявата греда на Шейтанов. При следващата атака на символичните домакини Мартин Стойчев контузи рамото си и бе заменен принудително още в петата минута. Той дори бе откаран с линейка в болницата.

Последваха минути, в които “сините” опитаха няколко центрирания, но без нито един опасен удар. В 22-ата минута светкавична контраатака завърши със силен удар на Кабов, но Андреев изби в корнер и запази резултата 0:0. Илиян Стефанов отвърна със страховит шут секунди по-късно, който обаче мина на милиметри от гредата на Шейтанов.

В 40-ата минута Шейтанов показа отличен рефлекс, като парира далечен изстрел на Уелтон.

Двамата братя близнаци Георги Миланов и Илия Миланов играха един срещу друг през първите 45 минути, след което на почивката централният бранител бе заменен.

Ван дер Каап с глава в 48-ата минута не затрудни вратаря на Септември. Минута по-късно Краев с глава удари горната греда на противника.

Отличен пробив на Роналдо намери Петков, който от отлична позиция стреля извън целта в 59-ата минута. Секунди по-късно Уелтон пробва за пореден път изстрел, който облиза горната греда и топката излезе в аут.

Ивелин Попов се появи на мястото на Петков и раздвижи играта на "сините", които в рамките на няколко минути създадоха на три пъти напрежение пред Шейтанов. Опитният играч пък се размина с попадение, след като изстрелът му с глава мина покрай лявата греда.

В 70-ата минута вратарят на Септември отново показа добър рефлекс и изби изстрел на Кръстев от 16 метра. Пет минути по-късно и Кордоба пропусна с глава, като от няколко метра стреля буквално в противниковия вратар.

Шеху също влезе, но времето изтичаше, а идеите в играта на Левски липсваха. Уелтон пробва пореден удар далеч от рамката на вратата, а секунди по-късно в 82-ата минута сантиметри разделиха Кабов от това да се превърне в герой и да завърши с гол опасна контраатака на своя тим.

Играчите на Петров се бореха със зъби и нокти за всяка педя на терена, като освен, че не даваха възможност на "сините" да стигнат до чисто голово положение, на контраатака можеха да сътворят още по-голяма сензация. Защитата обаче се справи и срещата завърши без попадение, а Левски загуби всичките си 11 точки до този момент в София.

Септември пък остана без победа от август, но след четвъртото си равенство за сезона вече имат актив от десет точки.

На "сините" им предстоят две домакинства на Локомотив (Пловдив) и лидера ЦСКА 1948, а тимът на Левски, ако има амбиция да се бори за нещо сериозно през тази кампания трябва да покаже много по-различно лице от това, което бе демонстрирано през последните седмици.

Националният селекционер на България Младен Кръстаич гледа срещата в ложите с Валери Божинов, който само преди дни напусна Септември, където бе помощник треньор. Едва ли сръбският специалист обаче е останал доволен от показаното от националите му в състава на "сините".

СЕПТЕМВРИ 0:0 ЛЕВСКИ

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) (3-5-2): Димитър Шейтанов, Асен Георгиев, Иван Арсов, Илия Миланов, Йоан Гаврилов, Мартин Стойчев, Мартин Николов, Асен Чандъров, Димитър Костадинов, Атанас Кабов, Реди Каса
Треньор: Светослав Петров
ЛЕВСКИ (3-5-2): Пламен Андреев, Келиан ван дер Каап, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Андриан Краев, Георги Миланов, Филип Кръстев, Уелтон, Илиян Стефанов, Роналдо, Марин Петков
Треньор: Станимир Стоилов

СЪДИЯ: Георги Давидов
СТАДИОН: "Васил Левски"
НАЧАЛО: 20:30 часа