Славия излъга Септември и остава непобеден като домакин

Отборът на Славия надви с 1:0 Септември (София) в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Двата тима изиграха много динамично и атрактивно първо полувреме с атаки и към двете врати, докато през втората част почти нищо интересно не се случи. Логично и единственото попадение падна през първите 45 минути, когато Тони Тасев бе точен в началото на мача (13’). Така Септември, въпреки че не игра лошо днес, записва шести пореден мач без успех, докато “белите” успяха да се надигнат след загубата от Ботев (Пд) и се връщат на победния път, като до момента все още не са загубили точки у дома от началото на сезона.

Двубоят на “Александър Шаламанов” стартира остро и двата тима бързо се втурнаха в търсене на гол. В първите секунди Шейтанов улови без проблем удар от разстояние. В 5-ата минута двойно подаване между Атанас Кабов и Димитър Костадинов доведе до това шестицата на Септември да остане очи в очи със Светльо Вуцов, но ударът му се оказа неточен и от чиста позиция не успя да вкара.

14 Славия - Септември (София)

В 12-ата минута Мартин Стоянов отправи изстрел от границата на наказателното поле, но в аут. 60 секунди по-късно обаче резултатът бе открит. В следващата атака на “белите” Ертан Томбак центрира отдясно и прати топката в наказателното поле. Там обаче никой от Септември не се ориентира добре, не я изчисти и така кълбото стигна до непокрития Тони Тасев, който дебнеше на далечната греда. Без да изпитва затруднения на празна врата футболистът на Славия не сбърка и откри - 1:0.

Минута-две по-късно Тони Тасев получи ново хубаво подаване зад гърба на защитата и остана сам срещу Шейтанов. Вратарят на гостите излезе напред, а нападателят на “белите” се опита да го прехвърли, но неточно. В 25-ата минута след центриране от фал Ахмед Ахмедов свали към Ерол Дост, който нахлу в наказателното поле и от движение стреля. За негово нещастие обаче топката профуча над напречната греда. Секунди преди това пък Асен Чандъров стреля с глава за Септември, но неуспешно.

3 минути по-късно Ахмед Ахмедов получи хубава топка от Томбак, надскочи защитниците на гостите и отправи удар с глава, но отново в аут. Вуцов трябваше да показва рефлекси в 32-ата минута, когато Асен Чандъров шутира от границата на вратарското поле. В остатъка от полувремето и двата тима си организираха атаки, които обаче не доведоха до нещо интересно. Така “белите” се оттеглиха с аванс на почивката.

В първите минути на второто полувреме домакините бяха тези, които повече атакуваха и търсеха второто си попадение. Определено обаче второто полувреме бе доста по-скучно за зрителя, отколкото първото. Първото по-интересно положение за вторите 45 минути дойде в 72-ата минута, когато Иван Минчев центрира от фал и Венци Керчев засече с глава, но топката премина покрай страничния стълб.

В края на мача гостите се втурнаха в търсене на изравнително попадение. В последните секунди на срещата Асен Чандъров изведе Мартин Ачков, който от близка позиция отправи диагонален удар, но неточно. Така в крайна сметка "белите" грабнаха трите точки.

След тази победа Славия събира 21 пункта в актива си и се изкачва до 6-ото място. Септември от своя страна е 14-ти с 9 точки.

СЛАВИЯ 1:0 СЕПТЕМВРИ

1:0 Тони Тасев (13)

Стартови състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 83. Христо Попадийн, 17. Ерол Дост, 77. Георги Вълчев, 71. Кристиян Стоянов, 11. Кристиан Добрев, 88. Тони Тасев, 3. Ертан Томбак, 9. Ахмед Ахмедов;

Септември (София): 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров, 7. Айкут Рамадан, 8. Александър Тодоров, 4. Иван Арсов, 5. Асен Георгиев, 6. Атанас Кабов, 9. Димитър Костадинов, 16. Кристиян Пешов, 14. Мартин Стоянов, 13. Мартин Николов.

Снимки: Борислав Трошев