Щутгарт вкара четири на последния в Бундеслигата

Щутгарт победа с 4:1 в домакинството си на Бохум в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата. Две попадения за победата на “швабите” отбеляза Силас Вамангитука (3’дузпа, 64’), а по един добавиха Наиру Амада (22’) и Ватару Ендо (71’), а за гостите точен бе Зимон Цолер (29’).

Двубоят започна по отличен начин за домакините, които получиха дузпа още в третата минута за нарушение на Данило Теодоре Соареш. Вамангитука застана зад топката и откри резултата. В 22-ата минута Наиру Амада бе изведен по перфектен начин сам срещу вратаря и промуши топката в долния ляв ъгъл за 2:0. Зимон Цолер намали изоставането на Бохум в 29-ата минута, когато успя да се възползва от една лошо отбита топка и я прати в десния ъгъл за 2:1.

В 64-ата минута Борна Соса подаде добра топка на границата на наказателното поле и там отново Вамангитука с плътен удар се разписа за втори път в срещата за 3:1. Точка на спора домакините сложиха седем минути по-късно, когато отново лошо изчистена от отбраната на Бохум топка попадна в краката Ендо и той намери мрежата за 4:1.

С тази победа Щутгарт събра 8 точки и вече е на 14-ото място в класирането. Бохум продължава да е на последното място в подреждането с едва 4 точки.

Снимки: Imago