Хебър грабна Money+ Волейболна Суперкупа 2022 след успех над Нефтохимик в Пловдив

Волейболният шампион при мъжете Хебър (Пазарджик) спечели Money+ Волейболна Суперкупа 2022 след поеда с 3:1 (25:15, 25:14, 21:25, 27:25) срещу вицешампиона от миналия сезон Нефтохимик 2010 (Бургас).

Сблъсъкът се проведе в зала „Сила“ в Пловдив.

Шампионите от Хебър (Пазарджик) триумфираха с трета Суперкупа на България.

29 Money+ Волейболна Суперкупа 2022: Хебър (Пазарджик) - Нефтохимик (Бургас) 3:1 🏐

Двубоят Money+ Волейболна Суперкупа 2022 започна напълно равностойно до 3:3. Шампионите от Хебър поведоха с 5:3. Якопо Масари изведе шампионите напред с 4 точки при 7:3.  Иван Станев взе прекъсване за Нефтохимик. Нова мощна атака на Якопо Масари от зона 4 и 8:4. Аксел Трухчев атакува технично за 5:8. Блокаут на Трифон Лапков изведе шампионите до 9:5. ас на Якопо Масари и 12:6. Нов мощен сервис на Якопо Масари даде възможност на Тодор Алексиев да направи 13:6 с мощна контра атака. Тодор Алексиев се пребори за спорна топка на мрежата с Георги Петров - 15:7. Хебър поведе с 19:10. Тодор Алексиев атакува успешно за 20:11. Трифон Лапков атакува безкомпромисно по диагонала от зона 2 за 22:13. Нова атака на Трифон Лапков по правата от зона 2 и геймбол при 24:14. Душан Лопар би сервис в аут и Хебър спечели първата част с 25:15.

Тимът от Пазарджик поведе с 5:2 в началото на втората част. Иван Станев взе прекъсване за Нефтохимик. Фантастично изпълнение в атака на Аксел Трухчев намали резултата до 3:5. Единична блокада на Николай Николов и 10:4 за Хебър. Иван Станев влезе в игра за бургазлии. Тодор Алексиев атакува мощно по правата от зона 4 за 14:6. Авансът на шампионите нарасна до 11 точки при 20:9. Трифон Лапков пусна технично за 21:10. Николай Николов спечели трудна топка на мрежата за 22:11. Ас на Якопо Масари - 23:11. Единичен блок на Душан Лапар - 13:23. Трифон Лапков изведе шампионите до геймбол при 24:13. Хебър спечели втората част с 25:14, след като играч на Нефтохимик докосна мрежата.

След края на втората част двата отбора се прибраха временно в съблекалните, а в зала "Сила" започна концерт на една от най-известните и обичани български групи - Deep Zone Project.

20 минути по-късно Money+ Волейболна Суперкупа 2022 продължи. вицешампионите от Нефтохимик поведоха с 4:1 в началото на третата част. Трифон Лапков изравни резултата при 6:6. Пайп на Тодор Алексиев и Хебър поведе със 7:6. Бургазлии отново поведоха при 9:8. Троен блок спря атака на Тодор Алексиев и Нефтохимик поведе с 12:10. Отлична атака на Тодор Димитров и бургазлии дръпнаха с 3 точки при 14:11. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Якопо Масари атакува в аут и Нефтохимик поведе с 5 точки при 17:12. Добромир Димитров се появи в игра за шампионите. Единична блокада на Душан Лопар срещу атака на Якопо Масари - 18:12. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Бургазлии поведоха уверено с 20:13. Страхотен пайп на Тодор Димитров - 21:13. Шампионите записаха 4 поредни точки до 17:21. Георги Чалъков отигра отлично в атака за 23:18. Аксел Трухчев изведе бургазлии до геймбол при 24:20. Тодор Алексиев игра по блокадата за 21:24. Докосната мрежа от Александер Туш донесе успеха на Нефтохимик в третата част с 25:21.

Троен блок спря атака на Тодор Алексиев в началото на 4-ия гейм. Още една блокада на Душан Лопар и Нефтохимик поведе с 2:0. Блокаут на Тодор Димитров - 3:1.  Ас на Трифон Лапков изведе Хебър напред с 4:3. Отлична игра на Душан Лопар и 8:6. Двоен блок спря атака на Трифон Лапков - 9:6. Блокаут на Калоян Балабанов и 10:7 за бургазлии. Ас на Якопо Масари - 9:10. Тодор Димитров атакува в аут и равенство при 10:10. Лазар Лазаров взе прекъсване за Нефтохимик. Тодор Алексиев изведе шампионите напред с 12:11. Душан Лопар атакува остро за 12:12. Технична атака на Аксел Трухчев и ново равенство при 13:13. Блокада на Георги Чалъков срещу атака на Тодор Алексиев и 14:13 за Нефтохимик. Пайп на Калоян Балабанов - 15:14. Още една блокада на Георги Чалъков - 16:14. Бургазлии дръпнаха с 3 точки при 17:14. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Блокада на Якопо Масари намали разликата до 1 точка при 17:18. Душан Лопар пусна технично за 19:17. Ас на Якопо Масари изравни резултата при 19:19. Лазар Лазаров взе прекъсване за бургазлии. Остра атака на Николай Николов в центъра и Хебър поведе с 20:19. Контраатака на Николай Николов и 21:19. Тодор Алексиев атакува от зона 4 по диагонала за 22:20. Виктор Йосифов с контра направи 23:21. Трифон Лапков би начален удар в аут 23:22. Атака на Аксел Трухчев на втора топка и равенство при 23:23. Шампионите стигнаха до мачбол при 24:23. Георги Чалъков изравни с атака в центъра 24:24. Калоян Балабанов изравни с атака от зона 4 до 25:25. Главният съдия Константин Йовчев изведнъж му прилоша. Двата отбора се скупчиха при него. Съдията получи веднага вода и помощ. Вторият съдия Чавдар Марев зае мястото на главен съдия, а неговото място зае съдийка от масата.

След около десетина минути играта продължи. Чавдар Марев зае мястото на главен съдия. Любослав Телкийски замени Иван Станев. Блокаут на Якопо Масари и мачбол №3 за шампионите при 26:25. Грешка на Нефтохимик донесе успеха на Хебър в 4-ата част с 27:25 и в мача Money+ Волейболна Суперкупа 2022 с 3:1 гейма.

Най-резултатен за успеха на тима от Пазарджик стана Трифон Лапков с 24 точки, а 16 добави Тодор Алексиев.

За Нефтохимик най-полезен беше Аксел Трухчев с 11 точки.