Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград

Ланс се върна към победите

Ланс надви с 1:0 Монпелие и измести Марсилия от третото място в Лига 1. Домакините стигнаха до победата с гол на Уесли Саид в 67-ата минута и вече имат актив от 24 точки, само с две по-малко от водачите Пари Сен Жермен и Лориен. Монпелие се намира в средата на таблицата с 12 точки.

Преди почивката и двата отбора пропуснаха оп няколко положения. Най-близо до попадение за Ланс беше Флориан Сотока. През втораат част домакините продължиха да са по-настоятелни. Саид влезе като резерва в 60-ата минута и не след дълго наказа грешка на капитана на Монпелие тежи Савание, пращайки топката във вратата, пазена от Йонас Омлин.

Монпелие можеше да се добере до равенството малко преди края на двубоя, когато резервата Валер Жермен стреля с глава, но топката излезе в аут. Домакините пък пропуснаха да решат всичко с втори гол.